Ocena wątku:
Vinyl Club Shootout
#1
**Na kilku stronach informacyjnych związanych z miastem Los Santos pojawia się poniższy artykuł. Twarze osób na zdjęciach zostały ocenzurowane, za wyjątkiem członków służb mundurowych.**
 
Vinyl Club Shootout - czy FSA poradzi sobie z przestępczością?
 
[Obrazek: R9f0t7I.jpg]
 
1 marca 2018-ego roku, w okolicach godziny 21:00, grupa uzbrojonych i zamaskowanych mężczyzn wkroczyła do Vinyl Clubu na Pasadena Blvd.. Kanał San News, relacjonujący imprezę, został przejęty przez napastników co zaalarmowało siły porządkowe. Według anonimowego świadka chodziło o niezapłacony trybut za "ochronę" (tzw. haracz) dla jednej z organizacji. Oficjalny powód pozostaje nieznany, choć w grę wchodzi też zwykła chęć rabunku. W rezultacie częściowo udanej akcji policyjnej wszyscy podejrzani zostali schwytani, jednak zostało to okupione wysoką liczbą rannych cywili. Wymagana była szeroko zakrojona interwencja służb medycznych. Gdy wydawało się, że największe zagrożenie minęło, duża grupa pozostałych na miejscu cywili i policjantów została ponownie zaatakowana, przez kolejną grupę napastników, która tym razem podjechała w sportowych samochodach. Rozpoczęła się wymiana ognia, która zakończyła się z nieznanym dla nas rezultatem, jako, że zmuszeni byliśmy ewakuować się z miejsca zdarzenia. Późniejsza rozmowa z właścicielem klubu ujawniła, że nie ma pojęcia o przyczynie szturmu na klub. Zniszczenia nie są duże, chociaż lokal został tymczasowo zamknięty przez FBI, które prawdopodobnie planuje przeprowadzić śledztwo. LSPD odmówiło jakiegokolwiek komentarza w sprawie, zarówno podczas jak i po akcji. O potencjalnych wynikach dochodzenia będziemy informować na bieżąco.

 

Zaistniała sytuacja rodzi pytanie - czy samozwańcza i nieuznawana przez społeczność międzynarodową Federacja San Andreas ma aż tak poważny problem z przestępczością, że siły porządkowe nie są w stanie upilnować miasta? Czy zeszłoroczny przewrót tak zdezorganizował samozwańczą federację, że ta nie jest w stanie się bronić przed zagrożeniami wewnętrznymi? Faktem jest, że działania jednostek federalnych wydają się być dalekie od profesjonalizmu, który widać na filmach propagandowych ich jednostek - funkcjonariusze bardzo często otwierali ogień do nieuzbrojonych celów, nie do końca zdając sobie sprawę, że mogą w ten sposób postrzelić osobę postronną. Wyraźny był też problem z upilnowaniem przez nich gapiów, którzy często przedostawali się na teren zamknięty przez policjantów. Nie wiadomo czy Chief of Police poniesie jakiekolwiek konsekwencje w związku z dużą ilością rannych.


 
Galeria:

Spoiler 

[Obrazek: SgUwqqH.jpg]

[Obrazek: tPozfnG.jpg]

- Osoby wychodzące z budynku były prawdopodobnie podejrzanymi, jednak policjanci wydawali się otwierać ogień bez żadnego ostrzeżenia.

 

[Obrazek: 1ODWjB4.jpg]

 

- Jeden z podejrzanych. Część z nich poddała się bez walki.

 

[Obrazek: yH2Qees.jpg]

[Obrazek: 5tyx1LB.jpg]

[Obrazek: oVTL2PR.jpg]

 

- Służby porządkowe aresztowały kilku gapiów stwarzających zagrożenie i wchodzących na zagrodzony teren, ale wiele osób zignorowało polecenia LSPD, która ostatecznie nie potrafiła upilnować świadków zdarzenia.

 

[Obrazek: FcEAkRM.jpg]

[Obrazek: n3I2kuX.jpg]

 

- LSMC wykazało się największym profesjonalizmem. Załoga ich helikoptera opatrywała poszkodowanych na miejscu, kilka osób trafiło do szpitala.

 

[Obrazek: iWxYdtf.jpg]

 

- Drugi atak przestępców wydawał się bardziej zorganizowany od szturmu na klub. Kryminaliści uzbrojeni byli w broń automatyczną i sami rozpoczęli strzelaninę z policją zaraz po przyjeździe.
#2
Wątek nieaktywny.

Temat został zamkniętyEkipa 4FunTeam.pl
[Obrazek: wodzus.png]
#3

Temat został przeniesionyEkipa 4FunTeam.pl


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości